18°C pochmurno z przejaśnieniami

Pszczoła została ogarnięta

W Parku Szczęśliwickim znajduje się największą w Polsce pszczołę miejską. Obraz naziemny, autorstwa Jarosława Koziary, przedstawiający pszczołę o powierzchni ponad 2500 m2, powstał na jesieni w zeszłym roku w ramach akcji „Adoptuj pszczołę” zorganizowanej przez Greenpeace.

W sobotę grupa mieszkańców postanowiła troszkę odnowić naszą pszczołę. Około trzydziestu osób wyzbierało dokładnie śmieci i wygrabiło cały teren stoku. Dokonano nowych nasadzeń. Akcja wykonana zupełnie społecznie zaciekawiło wielu spacerujących w parku mieszkańców.

Organizatorzy akcji zapewniają, że pszczoła nie będzie nikomu przeszkadzać. Będzie można po niej chodzić, biegać czy rozkładać na niej koce. Mamy również nadzieje, że nie ucierpi podczas imprez plenerowych organizowanych w parku. Jednym słowem pszczoła jest a tak jakby jej nie było,.

Gratuluje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i mam nadzieję, że nie po raz ostatni jest ona przeprowadzana.

Pszczoła została ogarnięta komentarze opinie

 • gość 2016-04-11 08:42:27

  psy bez kagańców i bez smyczy, gdzie jest Straż Miejska?

 • gość 2016-04-11 09:07:54

  Gonią rowerzystów , te dzikie bestie, na skrzyżowaniu Grójeckiej , Banacha i Bitwy Warszawskiej.

 • iceman - niezalogowany 2016-04-11 09:59:05

  W obecnym stanie ta pszczoła to jakaś porażka. Byłem tam w czwartek i myślałem że te pasy bez trawy to efekt jazdy quadem lub innym sprzętem spalinowym. Dla osoby która nie wie co tam jest nie domyśli się że to pszczoła. Skala zupełnie nie dla stojącego na ziemi człowieka. Czy w akcjach dotyczących przyrody musimy się kierować tym że coś ma być największe. Lepiej żeby to coś miało sens. Pszczołę dobrze widać tylko z drona, z poziomu gruntu na razie to pasy błota. W artykule zauważam sprzeczność. Z jednej strony "Organizatorzy akcji zapewniają, że pszczoła nie będzie nikomu przeszkadzać. Będzie można po niej chodzić, biegać czy rozkładać na niej koce." , z drugiej "Mamy również nadzieje, że nie ucierpi podczas imprez plenerowych organizowanych w parku." .

 • gość 2016-04-11 17:30:56

  A ja myślę, że poziom agresji społeczeństwa odzwierciedlają wcześniejsze wpisy. Może jednak z czegoś byśmy się ucieszyli, a nie ograniczyli się do bezpodstawnej krytyki. Takie akcje świadczą dobrze o ludziach, że potrafia się zjednoczyć w dobrej sprawie. Oby tak dalej! Górą właściciele psów. Gratuluję inicjatywy. Obyśmy więcej mieli takich obywateli :)

 • gość 2016-04-11 19:00:56

  Warto dodać - bo niestety nie wynika to z artykułu - że ta "grupa mieszkańców" to przede wszystkim (choć nie bez wyjątków) właściciele psów. To do nich należała inicjatywa uprzątnięcia szkieł, wykopanych jesienią przez Greenpeace, i to oni w minioną sobotę wysprzątali górkę. Zrobili to dla bezpieczeństwa swoich czworonożnych podopiecznych, ale też dla sąsiadów - dla biegających po górce dzieci, dla korzystających z niej rowerzystów, dla osób opalających się czy biesiadujących na zboczu górki. Również dla mnie, za co serdecznie im dziękuję.

 • gość 2016-04-11 22:28:09

  No cóż, przynajmniej w końcu się dowiedziałam skąd tyle muld było tego roku na górce. A rozkładanie koca na takiej "wyoranej" glebie to nic przyjemnego, już nie wspominając o lataniu za piłką.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl





zieleń, Szczęśliwice - więcej informacji