7°C lekkie zachmurzenie

Pieniądze leżą na ulicy

budżet partycypacyjny, Pieniądze leżą ulicy - zdjęcie, fotografia

To już V edycja Budżetu Partycypacyjnego, gdzie mieszkańcy mogli zgłaszać pomysły zmieniające okolicę w której mieszkają. Kiedy zgłaszałam swoje pierwsze pomysły w II edycji nie wiele osób wiedziało co to jest Budżet Partycypacyjny, z każdym następnym rokiem było co raz lepiej.

Budżet Partycypacyjny może nie jest doskonały ale daje możliwość realizacji bieżących potrzeb mieszkańców. Udaje się wtedy, gdy odwołuje się do lokalnych potrzeb /uwzględniając potrzeby szerszego grona odbiorców/, mający poparcie wśród mieszańców danego obszaru. To my mieszkańcy najlepiej wiemy, co należy zrobić, aby nasza okolica była bardziej przyjazna. Ważnym aspektem jest też integracja, rozmawiamy ze sobą, angażujemy się w działania, bardziej interesujemy się swoją okolicą.

Na przestrzeni 4 lat razem z Nieformalną Grupą Inicjatywną Baśniowa mamy 8 zwycięskich pomysłów  w Budżecie Partycypacyjnym, cztery już zrealizowane, dwa będą realizowane w tym roku a dwa następne w przyszłym roku. Pomysły opiewają na ponad 1 milion złotych - są to inwestycje, które będą realizowane tylko dlatego, że potrafimy się zmobilizować i działać ponad podziałami dla dobra wspólnego.  Razem możemy więcej. Pieniądze bowiem leżą na ulicy, należy je tylko chcieć podnieść.

W tym roku na Szczęśliwcach zwyciężyło 14 projektów. W pierwszej trójce zwycięzców znalazły się dwa nasze pomysły: „Rewitalizacja Placu Baśniowego” oraz „Boisko wielofunkcyjne na Placu Baśniowym”. 

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom, którzy głosowali na projekty Budżet Partycypacyjny 2019, a w szczególności tym, którzy wsparli projekty dotyczące Placu Baśniowego. 

Ostatnie video - filmy na iOchota.pl