1°C pochmurno z przejaśnieniami

Zielona Tarczyńska. Zapraszamy na spotkanie

Kiedy: 2017-05-17 , godzina: 17:30 | Gdzie: Urząd Dzielnicy Ochota ul Tarczyńska 21 sala nr 3

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na prezentacje projektu modernizacji zieleni na ulicy Tarczyńskiej i dyskusję nad nim 17.05 (środa) godz. 17.30 Urząd dzielnicy Ochota ul Tarczyńska 21 sala nr 3

Pomysł zagospodarowania zieleni przy ul. Tarczyńskiej wygrał w ramach Budżety Partycypacyjnego na rok 2017. Uzasadnieniem w złożonym projekcie  było podniesienie estetyki przestrzeni publicznej gdzie znajduje się szereg obiektów związanych z działalnością kulturalną.  W lokalach usługowych na parterze w budynkach są klimatyczne knajpki, wyselekcjonowane punkty usługowe, galerie czy centrum aktywności lokalnej. Ulica Tarczyńska to jedna z wizytówek dzielnicy Ochota a realizacja tego pomysłu pozwoli na dalszą i lepszą realizację projektu pod nazwą „Tarczyńska ku wyżynom”.

Plan obejmuje zagospodarowanie zieleni ul. Tarczyńskiej na odcinku pomiędzy ul. Daleką a Raszyńską i pl. Zawiszy.  Projekt zakłada dostosowanie nowych roślin i obsadzenie rosnących tam już drzew. Materiał do nasadzenia będzie spełniał wszelkie wymagane normy. Będzie tego sporo – krzewy i kłącza w ilości ponad 190szt a byliny i rośliny to ponad 531szt. Ulica Tarczyńska jest ulicą zaciemnioną, występuje tutaj duże zagęszczenie korzeni rosnących już drzew, ziemia jest twarda i zbita a także jest duże narażenie na zniszczenie przez wyprowadzanie psów  i przez  parkujące samochody.

Po modernizacji teren będzie wymagał dużej pielęgnacji a najważniejszym aspektem będzie  szczególna prośba do okolicznych mieszkańców o możliwie jak najlepszą opiekę nad nową zielenią.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na prezentacje projektu i dyskusję nad nim  17.05 godz. 17.30 Urząd dzielnicy Ochota ul Tarczyńska 21 sala nr 3

Będzie również prezentowany podczas święta ulicy Tarczyńskiej, które odbędzie się 4 czerwca.


Ostatnie video - filmy na iOchota.pl